Korrekta uppgifter i medlemsregistret

Korrekta uppgifter i medlemsregistret

Är dina uppgifter i medlemsregistret korrekta?

T.ex saknar vi ca 10% e-postadresser samt att vi får ganska många returer vid varje mejlutskick pga av ogiltiga adresser
 
Alla medlemmar kan logga in i klubbens medlemsregister och titta på och ändra sina uppgifter i medlemsregistret.
 
Det är viktigt att vi har korrekta uppgifter i registret för att du skall få Bumsen och våra mejlutskick. Vi har inte automtisk uppdatering när någon flyttar eller byter e-postadress. Detta måste man sköta själv.
 
Det extra viktigt att man har koll på inloggningen när den nya hemsidan kommer (början 2020). En av dom stora nyheterna med nya hemsidan är gemensam inloggning till både hemsida och forum. Och det är medlemsregistret som är ”facit”.
 
Många av klubbens aktiviteter kräver ingen anmälan, men dom aktiviteter som gör det kommer det vara obligatoriskt att vara inloggad. Inloggningen är ditt medlemsnummer och ett lösenord.
På inbetalningskortet för 2020 finns dina inloggningsuppgifter, spara dom.

Spara dina inloggningsuppgifter!